خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

مسئولیتت رو تکمیل کن !

صدور آنلاین بیمه مسئولیت پیراپزشکان

از این بخش شما می توانید آموزش لازم جهت صدور بیمه آنلاین را مشاهده کنید .

این آموزش بصورت دقیق تمام مراحل را بررسی می کند .

در صورت وجود هر گونه سوال از طریق پل های ارتباطی با بخش پشتیبانی سامانه بیمه باشی در ارتباط باشید .

نکات بسیار مهم

بیمه مسئولیت پزشکان خسارات جسمانی و یا روانی که ممکن است در اثر قصور و یا غفلت پزشکان و یا پیراپزشکان به بیماران وارد شود را تحت پوشش قرار می دهد.

پیراپزشکان کسانی هستند که به حفظ یا بازگرداندن سلامتی کمک می کنند و کار درمانی را تکمیل می کنند. مانند فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی و پرتونگاری، هوشبری، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و فیزیک هسته ای.

هر پزشک یا پیراپزشک در یکی از دسته‌های فوق قرار می‌گیرد و با توجه به آن، حق بیمه مسئولیت پزشکان متفاوت است.تفاوت این دسته‌بندی‌ها، میزان ریسکی است که هر یک از گروه ها با آن مواجه هستند. هرچه ریسک شغلی پزشک یا پیراپزشک کمتر باشد، حق بیمه مسئولیت پزشکان وی نیز کمتر می‌شود. 

حق بیمه مسئولیت پزشکان بر اساس سه فاکتور زیر محاسبه می‌شود:

⦁ نوع تخصص پزشک و حوزه کاری پزشک یا پیراپزشک
⦁ سقف پوشش‌هایی که بیمه‌گذار انتخاب و خریداری می‌کند
⦁ میزان تخفیفاتی که بیمه نامه مسئولیت پزشکان دارد

انواع غرامت

غرامت نقص عضو

در مواردی که بر اثر خطا و یا قصور پزشکان و یا پیراپزشکان بیمار دچار نقص عضو شود، شرکت بیمه وظیفه دارد خسارت وارد شده را جبران نماید. سقف تعهدات در این پوشش به انتخاب پزشک و پیراپزشکان متغیر می باشد و تا سقف مشخص شده در بیمه نامه هزینه خسارات به وجود آمده پرداخت می شود.

غرامت فوت

در صورتی که بیمار به علت خطا و اشتباه پزشک و یا پیراپزشک فوت نماید، ورثه بیمار مستحق دریافت غرامت می‌باشند. بیمه‌گذار(پزشک) می‌تواند با استفاده از این بیمه نامه غرامت فوت را به ورثه وی پرداخت نماید. پرداخت غرامت فوت برای جبران خسارت دیه در ماه‌‌های عادی و ماه‌های حرام می‌باشد.

نکات قابل توجه

1. در صورتی که معالجه و یا اعمال جراحی در مدت اعتبار بیمه‌ نامه صورت گرفته باشد، بیماران و ذوی‌الحقوق آنها حداکثر به مدت 4 سال از تاریخ انقضای بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان قادر به اقامه دعوا علیه پزشک و پیراپزشک مقصر می‌باشند و کلیه دعاوی در این مدت تحت پوشش این بیمه‌نامه است. (در صورت توافق بیمه‌گر و بیمه‌گذار این مدت تا 6 سال قابل افزایش است)

2. در بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان تعهد بیمه‌گر برای جبران‌ غرامت‌ مسئولیت‌ مدنی‌ حرفه‌ای بیمه‌گذار بر اساس‌ حداكثر سقف‌ مندرج‌ در بیمه‌ نامه‌ است‌.

3. به دلیل ارتباط مستقیم بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان با قوانین جاری کشور (خصوصا قانون دیات) حدود پوشش بیمه‌ای بیمه‌نامه باید متناسب با قوانین مربوطه باشد.

4. علاوه بر پرداخت دیه به زیان‌دیده، بیمه‌گر متعهد به پرداخت هزینه دادرسی تا سقف تعهد مندرج در بیمه‌نامه برای هر بیمار نیز می‌باشد.

5. در صورتی که پزشک و یا پیراپزشک از طریق مراجع قانونی به پرداخت دیه محکوم شود. تعهد بیمه‌ گر محدود به پرداخت معادل ریالی ارزان‌ترین نوع دیه از انواع اجراشده آن در قانون دیات است.

6. پوشش بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان فقط در محدوده جغرافیایی کشور ایران است و خارج از آن پوششی ندارد.

7. دستیاران پزشک، پرستاران و… که به دستور پزشک اقدام به مداوای بیماران می‌کنند، تحت پوشش بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان قرار می‌گیرند.

8. مدت اعتبار بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان یک سال است و پس از آن در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

9. درصورتی‌که پزشک یا پیراپزشک تمایل به تهیه بیمه‌ نامه کوتاه‌ مدت داشته باشد می‌تواند بر اساس نرخ حق بیمه کوتاه‌ مدت، ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه آن را خریداری نماید.

فرم درخواست مشاوره

جهت مشاوره رایگان و خرید انواع محصولات بیمه ای فرم زیر را کامل و ارسال نمائید