خرید آنلاین بیمه بدنه اتومبیل

بیمه باشی ارائه دهنده کامل‌ترین پوشش‌های بیمه بدنه

بیمه بدنه اتومبیل

بیمه نامه بدنه اتومبیل برخلاف بیمه شخص ثالث بیمه نامه  اختیاری میباشد و یکی از انواع بیمه های اموال می باشد که به یک ‌وسیله‌نقلیه تعلق می‌گیرد. شخص بیمه‌ گذار می‌تواند با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق‌ بیمه به شرکت بیمه، وسیله‌ نقلیه خود را در برابر خطراتی که ممکن است برای خودرو به وجود بیاید، بیمه کند و خسارت خود را از شرکت بیمه دریافت می نماید .

پوشش های اصلی بیمه نامه بدنه

هر یک از پوشش‌های اصلی می‌تواند به صورت جداگانه و مجزا خریداری شود و حق بیمه متناسب با پوشش خریداری شده، متغیر خواهد بود.

آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار

حادثه ( جزئی و کلی )

سرقت کلی

کاربرد پوشش های اضافی

هزینه ایاب و ذهاب

این پوشش هزینه‌های رفت و آمد را جبران خواهد کرد.

پوشش رنگ، اسید و مواد شیمیایی
پوشش شکست شیشه
حذف فرانشیز حادثه اول
پوشش کشیده شدن میخ روی خودرو
بلایای طبیعی ( زلزله ، سیل ، آتشفشان )
سرقت درجای قطعات
پوشش افزایش ارزش خودرو ( نوسانات بازار )

بیمه بدنه اتومبیل چه خطراتی را پوشش می دهد ؟

1. برخورد اشیا به اتومبیل (اتومبیل در حال حرکت یا ساکن)، چنانچه در حین حرکت اجزاء و یا محموله موضوع بیمه به آن برخورد نماید.

2. خسارت باطری و لاستیک های چرخ موضوع بیمه در اثر هر یک از خطرات بیمه شده تا50 % قیمت نو قابل پرداخت است.

3. خسارتی که درجریان نجات و یا انتقال موضوع بیمه خسارت دیده به آن وارد شود.

4. پرداخت خسارتی که بیمه گذار مقصر حادثه نمی باشد.

5. برخورد اتومبیل با یک جسم ثابت یا متحرک

6. واژگون شدن اتومبیل

7. برخورد دو اتومبیل

8. سقوط اتومبیل

فرم درخواست مشاوره

جهت مشاوره رایگان و خرید انواع محصولات بیمه ای فرم زیر را کامل و ارسال نمائید

نکات بسیار مهم

1. خسارت‌های وارد شده به اتومبیل در صورتي مشمول بيمه است كه در نتيجه تقصير يا قصور خود شما (راننده اتومبيل بيمه شده) ايجاد شده باشد؛ در غير اين صورت، جبران آن بر عهده وارد كننده خسارت است که مشمول بیمه نامه شخص ثالث اتومبیل می باشد .

2. بيمه نامه بدنه اتومبيل فقط در داخل خاک ايران اعتبار دارد و براي خارج از کشور نيازمند توافق خاص شما و شرکت بیمه سامان است .

3. دزدی کلی عبارت است از:
الف) اتومبیل به سرقت رفته و دیگر کشف نگردد.
ب) اتومبیل به سرقت رفته کشف گردد، ولی لوازمی از آن به سرقت رفته یا اتومبیل دچار حادثه شده باشد.
ج) دزدی درجا: به موردی اطلاق می‌شود که از اتومبیل بیمه شده در حال توقف لوازم به سرقت رفته باشد.

4. در صورتی می‌توانید اتومبیل را بنام خود بیمه بدنه نمائید یا ذینفع بیمه نامه باشید که سند یا دفترچه مالکیت اتومبیل بنام شما صادر شده باشد و یا سند رسمی وکالت از طرف مالک داشته باشید، در غیر اینصورت با مسئولین صدور بیمه نامه مشورت نمائید.

5. بیمه‌نامه بدنه اتومبیل قابل انتقال به غیر نیست مگر با موافقت کتبی بیمه‌گر، بنابراین در صورت انتقال مالکیت اتومبیل به هر شکل اعم از قولنامه‌ای، وکالتی، قطعی یا اشکال دیگر مراتب را بلافاصله ضمن ارائه اصل بیمه‌نامه، کتباً به اطلاع شرکت بیمه برسانید. حق بیمه مدت باقیمانده قابل استرداد است.

6. در صورت وقوع حادثه منجر به خسارت، قبل از جابجایی اتومبیل خسارت دیده سریعاً جهت تهیه گزارش توسط مقامات انتظامی اقدام و سپس قبل از انجام تعمیرات، با اتومبیل خسارت دیده و مدارک لازم از قبیل: گزارش مهر شده مقامات انتظامی، اصل گواهینامه، اصل بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث و اصل سند مالکیت به شرکت بیمه مراجعه فرمائید.

سوالات متداول بیمه بدنه اتومبیل

تخفیف های بیمه بدنه : تخفیفات در محاسبه قیمت بیمه بدنه شامل تخفیف های عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر،تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه اتومبیل، تخفیف ارزش خودرو هستند.

پوشش های اضافی(تبعی) بیمه بدنه در صورت انتخاب هریک از پوشش‌های اضافی یادشده،مبلغی بر قیمت در خرید بیمه بدنه اضافه می‌کند.

مشخصات خودرو : عواملی نظیر سال ساخت اتومبیل، نوع خودرو، ارزش خودرو و کاربری آن در محاسبه نرخ بیمه بدنه نقش پررنگ دارند

با توجه به شرایط اقتضائی توسط شعبه یا ستاد در خصوص صدور بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت تصمیم‌گیری می‌شود.

خیر، در صورتیکه بیمه گذار با مالک یکسان نباشد، نام مالک می‌بایست در ذینفع ثبت گردد.

در صورت شکست شیشه در حادثه تحت پوشش قرار خواهد گرفت اما در صورتی که شیشه به تنهایی و در نتیجه عاملی جز حادثه شکسته باشد می‌بایست پوشش اضافی شکست شیشه به تنهایی (به جز حادثه) نیز خریداری گردد.

طبق ماده 10 قانون بیمه مصوب سال 1316 بیمه‌گذار می‌بایست مال خود را به ارزش روز بیمه نماید لذا در صورت افزایش قیمت خودرو می‌بایست مراتب را به بیمه‌گر اطلاع دهد و در این خصوص الحاقیه افزایش سرمایه خودرو دریافت نماید و یا ضمن خرید بیمه‌نامه بدنه پوشش اضافی افزایش ارزش خودرو در مبالغ 25%، 50% و 100% ارزش روز خودرو را خریداری نماید در غیر اینصورت به نسبت ارزش بیمه شده خسارت پرداخت شد.

مطابق ماده 15 قانون بیمه مصوب سال 1316 بیمه‌گذار باید اولین زمان ممکن و منتهی به پنج روز از تاریخ اطلاع خود از وقوع حادثه، بیمه‌گر را مطلع سازد، در غیر این صورت بیمه‌گر مسئول نخواهد بود، مگر آنکه بیمه‌گذار ثابت کند که به واسطه حوادثی که خارج از اختیار او بوده است اطلاع به بیمه‌گر در مدت مقرر برای او مقدور نبوده است.

تخفیفات بیمه بدنه به شرح زیر است:
سال اول 25% – سال دوم 35% – سال سوم 45% – سال چهارم و بیشتر 60%

حداکثر تعهد بیمه‌گر برای لوازم و قطعات اضافی 20% ارزش خودرو می‌باشد.

حق بیمه در بیمه‌نامه بدنه اتومبیل بر اساس ارزش روز خودرو و با توجه به پوشش‌های مورد نظر بیمه‌گذار تعیین می‌گردد.

بیمه‌گذار می‌تواند تخفیفات بیمه بدنه خود را به خودروی دیگری که مالک آن است یا خودروی همسر، پدر، مادر و فرزند انتقال دهد.