خرید آنلاین بیمه شخص ثالث

مسئولیت راننده را در مقابل اشخاص دیگر

صدور آنلاین بیمه شخص ثالث

از این بخش شما می توانید آموزش لازم جهت صدور بیمه آنلاین را مشاهده کنید .

این آموزش بصورت دقیق تمام مراحل را بررسی می کند .

در صورت وجود هر گونه سوال از طریق پل های ارتباطی با بخش پشتیبانی سامانه بیمه باشی در ارتباط باشید .

بیمه اجباری دارندگان وسیله نقلیه

بيمه شخص ثالث يکي از انواع بيمه‌هاي مسئوليت است که مسئوليت راننده را در مقابل اشخاص ديگر (ثالث) بيمه مي‌کند. منظور از شخص ثالث، كليه اشخاصي است كه در اثرحوادث وسائل نقليه موتوري زميني دچار زيانهاي بدني و يا مالي مي‌شوند؛ اعم از اينكه داخل و يا خارج از وسيله نقليه بيمه شده باشند، بغیر از راننده مسبب حادثه.

بیمه شخص ثالث اتومبیل

آیا تا کنون تصادف یا حادثه ای در حین رانندگی برایتان پیش آمده است؟ اگر تجربه چنین اتفاق‌هایی را داشته باشید، بی شک اولین موضوعی که به ذهن راننده پس از تصادف خطور می‌کند سلامت سرنشینان خودرو و میزان خسارت وارد شده به خودروی مقابل است.
بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه‌های مسئولیت است که مسئولیت راننده را در مقابل اشخاص دیگر (ثالث) بیمه می‌کند. منظور از شخص ثالث، کلیه اشخاص بغیر از راننده مسبب حادثه است که در اثرحوادث وسائل نقلیه موتوری زمینی د چار زیانهای بدنی و یا مالی می‌شوند؛ اعم از اینکه داخل و یا خارج از وسیله نقلیه بیمه شده باشند،
براساس قانون، کلیه دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی وظیفه دارند تا مسئولیت خود را که در اثر حوادث وسایل نقلیه مزبور یا محموله‌های آنها اشخاص ثالث زیان وارد نماید بیمه کنند
در بسیاری از تصادفات، هزینه‌های وارده بسیار سنگین و خارج از توان راننده است. در این صورت بیمه شخص ثالث خسارت جانی و مالی وارده به افراد دیگر را جبران و هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

خطرات تحت پوشش بیمه نامه شخص ثالث

تصادف، تصادم، سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی و یا انفجار وسایل نقلیه

خسارت های وارده از محموله های وسیله نقلیه به اشخاص ثالث

غرامت فوت و نقص عضو دائم و موقت اشخاص ثالث

خسارتهای مالی وارد به اشخاص ثالث

موارد دیرکرد بیمه شخص ثالث

علاوه بر جریمه دیرکرد که در نهایت متوجه دارندگان وسایل نقلیه می شود، تبعات متعدد دیگری نیز وجود دارند که برای شخص مشکل آفرین می شوند : 

به محض اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی خودرو شما را به عنوان وسیله نقلیه ای فاقد بیمه شخص ثالث شناسایی کند، خودرو شما متوقف و به پارکینگ انتقال داده می شود. در این حالت به سرعت باید بیمه نامه شخص ثالث تهیه کنید و علاوه بر جریمه دیرکرد، هزینه های پارکینگ هم بر عهده شما خواهد بود.

در صورتی که بیمه شخص ثالث شما به پایان رسیده باشد، در سوانح رانندگی چه مقصر باشید و چه زیان دیده، مشکلات مختلفی را پیش رو خواهید داشت. اگر مقصر باشید تمامی هزینه ها و خسارات مالی و جانی به عهده شما خواهد بود. در چنین وضعیتی اگر فردی در تصادف فوت کند و یا دچار صدمات جدی جانی شود با موقعیت سخت و جبران ناپذیری مواجه می شوید.

باز هم مشکلاتی برای شما پیش می آید. پلیس راهنمایی و رانندگی برای ارائه گزارش سانحه و جزییات آن به مدارک هر دو طرف تصادف نیاز دارد. شرکت بیمه ای هم که طرف قرارداد شخص مقصر است، در پرداخت خسارت ها به شخص زیان دیده که اعتبار بیمه شخص ثالث او به اتمام رسیده، ممکن است مشکلاتی به وجود آورد و به این ترتیب زیان های مالی و جانی سنگینی متوجه شما خواهد بود.

امکان خرید و فروش خودرویی که فاقد بیمه شخص ثالث است وجود ندارد و مالک باید برای خودرو بیمه شخص ثالث تهیه کند.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به هیچ عنوان قابل بخشش و یا تخفیف نیست و مواردی پیش می آید که این مبلغ حتی به یک میلیون تومان هم می رسد

نکات بسیار مهم

حذف کوپن بیمه ثالث :

بر اساس قانون جدید از ابتدای سال 97 کوپن بیمه‌نامه شخص ثالث حذف شد و در حال حاضر بیشتر شرکت‌های بیمه به صورت کامل آن را حذف کرده‌اند و از سال 1399 بیمه نامه فیزیکی شخص ثالث حذف گردید و با اعلام کد یکتا بیمه نامه کلیه ی کارها انجام میشود و حتی استعلامات پلیس به صورت آنلاین ومتصل به شبکه بیمه کشور انجام می گیرد.

تمدید بیمه شخص ثالث با شرکت بیمه‌ای متفاوت :

در بسیاری از مواقع فرد ممکن است به دلایلی مانند عدم رضایت از نحوه سرویس‌دهی شرکت بیمه یا تفاوت قیمتی و غیره قصد تمدید بیمه شخص ثالث خود با شرکتی دیگر را داشته باشد. در این صورت روند و تمامی مدارک با حالتی که تمدید بیمه‌نامه از طریق شرکت قبلی انجام شود یکسان است. درصورتی‌که بیمه شخص ثالث دارای تخفیف عدم خسارت باشد و فرد بیمه ‌نامه ‌اش را با شرکتی متفاوت تمدید کند، تخفیف بیمه‌نامه از بین نمی‌رود.

بیمه شخص ثالث به صورت قسطی :

خوشبختانه شما می توانید علاوه بر خرید بیمه نامه شخص ثالث به صورت نقدی، این بیمه نامه را به صورت اقساطی نیز پرداخت نمایید. اقساط بیمه شخص ثالث به این صورت می باشد که 50% وجه را در ابتدا پرداخت نموده و مابقی را به صورت چکی پرداخت خواهید کرد.

در صورت داشتن خسارت در سال قبل چه درصدی از تخفیف حذف نمی شود ؟

نکته: درخصوص مواردی که سابقه استفاده از بیمه نامه(پرداخت خسارت)، یکی از موارد مالی و جانی و تکرار مورد باشد ،تعدد خسارت درصد بالاتر لحاظ می گردد.

فرم درخواست مشاوره

جهت مشاوره رایگان و خرید انواع محصولات بیمه ای فرم زیر را کامل و ارسال نمائید

سوالات متداول بیمه شخص ثالث

براساس قانون، کلیه دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی وظیفه دارند تا مسئولیت خود را که در اثر حوادث وسایل نقلیه مزبور یا محموله های آنها اشخاص ثالث زیان وارد نماید بیمه کنند . در بسیاری از تصادفات، هزینه های وارده بسیار سنگین و خارج از توان راننده است. در این صورت بیمه شخص ثالث خسارت جانی و مالی وارده به افراد دیگر را جبران و هزینه ها را پوشش میدهد.

بیمه نامه شخص ثالث در کنار پوشش های اشخاص ثالث، بصورت اجباری بیمه حوادث راننده را نیز ارائه می کند. بیمه حوادث راننده خسارت های جانی وارد شده به راننده مقصر را نیز پوشش میدهد

بر اساس قانون بیمه شخص ثالث، این بیمه خسارت های وارد شده به راننده مقصری که گواهینامه معتبر و مرتبط با وسیله نقلیه نداشته باشد را پوشش نمیدهد. در واقع راننده بدون گواهینامهای که در حوادث رانندگی آسیب جانی دیده باشد، نمیتواند از بیمه خسارت (دیه) دریافت کند.

بیمه نامه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه موتوری (موتور سیلکت و انواع خودرو) اجباری است؛ استفاده از وسایل نقلیه موتوری و رانندگی بدون داشتن بیمه نامه شخص ثالث ممنوع است. مأموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه وسایل نقلیه بدون بیمه نامه را متوقف و راننده متخلف را ملزم به پرداخت جریمه میکنند.

برای بررسی صحت و اصالت بیمه نامه خودرو، میتوانید با مراجعه به سایت بیمه مرکزی قسمت استعلام بیمه نامه و وارد کردن اطلاعات شماره بیمه نامه، کد یکتا، کد ( VINشماره 17رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

خسارت های وارده به وسایل نقلیه مسبب حادثه
خسارت های وارده به محمولات وسائل نقلیه مورد بیمه
خسارت های مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیواکتیو
خسارت های ناشی از جریمه یا جزای نقدی

بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی و پلیس راهور، نیازی به نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث نیست و به همراه داشتن کد یکتای ارسال شده در پیامک کافی است.

طبق آئین نامه ماده 6 قانون بیمه شخص ثالث مصوب سال 1395، امکان انتقال تخفیف در زمان فروش خودرو وجود ندارد. به این معنا که دیگر داشتن تخفیف بیمه شخص ثالث در زمان فروش خودرو امتیاز نیست و هیچ تخفیفی به خریدار منتقل نمی شود.

در قانون جدید بیمه شخص ثالث ، فروشنده خودرو می تواند تخفیف بیمه شخص ثالث را به خودروی دیگر خود انتقال دهد یا آن را تا زمان خرید خودرو برای خود حفظ کند. علاوه بر این فرد می تواند تخفیف خود را به خانواده درجه یک خود یعنی والدین، همسر و فرزندان خود منتقل کند مشروط بر اینکه کاربری دو خودرو یکسان باشد.