خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی خانواده، مطمئن تر از مطمئن

فرم های مربوط به ثبت مدارک بیمه نامه درمان تکمیلی بصورت غیر آنلاین

مدارک مورد نیاز :

- فرم شماره 1

- فرم شماره 2

- تصویر کارت ملی

- تصویر شناسنامه

دستور العمل ثبت مدارک :

- کلیه بند های فرم ها بطور کامل تکمیل شود . در صورت عدم وجود تیک فاقد را ثبت نمایید .

- در هر صفحه امضا ، تاریخ ، نام و نام خانوادگی الزامیست .

- شماره شبا الزاما به نام بیمه گذار اصلی باشد .

لطفا از طریق بخش ارسال مدارک ثبت شده اقساطی و غیر آنلاین مدارک را با توجه به مراحل برای بخش پشتیبانی ارسال نمایید .

نکات مهم بیمه نامه درمان تکمیلی

1. بیمه درمان تکمیلی انفرادی :

بیمه درمان تکمیلی انفرادی جـهت کمک وکم کردن هزینه های درمان از سـوی بیمه سامان ارائه شده است. ایـن بیمه شامل طرح های مختـلف با هزینه های متفاوتی می باشد که شما با توجه به شرایط ونیازتان و با مشاوره رایگان کارشناسان ما میتوانید بهترین طرح را انتخاب کنید. سقف تعهدات این طرح‌ها هم به صورتی تعیین شده است که پاسخگوی نیاز اکثریت هموطنان عزیز می باشد.

2. واجب است بدانیم که :

در گذشته برای اینکه بتوانید از این بیمه استفاده کنید به دفترچه بیمه پایه-مثل بیمه تامین اجتماعی یا بیمه سلامت ایرانیان و ...- نیاز بود اما در حال حاضر بیمه سامان این امکان را فراهم کرده است که شما بدون نیاز به بیمه پایه می توانید از خدمات بیمه درمان تکمیلی انفرادی استفاده کنید.

3. پرداخت با شرایط ویژه :

امکان پرداخت به صورت اقساط ماهیانه

در صورت نداشتن بیمه پایه به مبلغ هر طرح 18 درصد اضافه خواهد شد.

4. منظور از دوره انتظار چیست ؟

دوره انتظار مدت زمانی است که باید بین خریدن بیمه نامه و استفاده از برخی از پوشش های آن سپری شود. این دوره انتظار عمدتا شامل اعمال جراحی خاص میشود.

5. بیماری های مزمن :

  تاريخ شروع دوره انتظار از تاريخ شروع اولين پوشش بيمه براي بيمه شده خواهد بود و مدت آن 3 ماه تمام است و موارد آن عبارتست از: كاتاراكت، استرابيسم، پوليپ و انحراف بيني، جراحي سينوس، لوزه، جراحي  آنژیوپلاستی قلب، قلب باز، نارسايي هاي مزمن كليه، ديسك ستون فقرات ، پروستات، واريكوسل، ميومكتومي و هيستركتومي، سيتوسل، ركتوسل، آنتروسل

6. زایمان و نازایی :

9 ماه
بنابراین باید قبل از بارداری اقدام به تهیه بیمه نامه کنید.

فرم درخواست مشاوره

جهت مشاوره رایگان و خرید انواع محصولات بیمه ای فرم زیر را کامل و ارسال نمائید

سوالات متداول بیمه درمان تکمیلی

یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین انواع‌ پوشش‌های بیمه‌‌ای، بیمه‌ تکمیلی درمان است‌. با توجه‌ به‌ اینکه‌ انسان همواره‌ در معرض‌ خطر انواع‌ مختلف‌ بیماری‌ها بوده‌ و هست‌، به ناچار برای معالجه‌ بیماری و بهبودی، متقبل‌ هزینه‌‌های سنگین‌ پزشکی، دارو، عمل‌ها‌ی جراحی و مخارج‌ بیمارستان‌ می‌شود. به‌ منظور کمک‌ در پرداخت چنین‌ هزینه‌هایی، بیمه‌های درمانی طراحی و به متقاضیان ارائه می‌گردند

از آنجایی که تمام افراد نمی‌توانند تحت نظر ارگان یا سازمان خاصی به صورت گروهی بیمه تکمیلی درمان را تهیه نمایند، بیمه سامان اقدام به ارائه طرح بیمه تکمیلی برای خانواده‌ها نموده است در بیمه تکمیلی خانواده، ما به عنوان بیمه‌گر متعهد می‌شویم که کلیه هزینه‌های درمانی و بیمارستانی بیمه‌گذار شامل هزینه‌های بیمارستانی، عمل‌های جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را براساس شرایط بیمه‌نامه تکمیلی درمان خانواده و فرانشیز توافق شده پرداخت کنیم

با بیمه ی تکمیلی خانواده، می‌توان از مزایای زیر نیز بهره‌مند شد:

  • استفاده از طرح‌های متناسب با نیاز بیمه‌ای و توانمندی مالی هر فرد
  • پرداخت هزینه‌های بستری در بیمارستان
  • پرداخت هزینه عمل‌های جراحی خاص
  • پرداخت هزینه‌های تشخیصی، پاراکلینیکی و هزینه‌های جراحی‌های سرپایی
  • جبران هزینه‌های زایمان، نازایی و ناباروری
  • پرداخت هزینه‌های دندان‌پزشکی
  • و …

درگذشته برای خرید بیمه تکمیلی، داشتن بیمه‌ پایه (تامین اجتماعی، حوادث درمانی، خدمات درمانی نیروهای مسلح و سلامت ایرانیان) در اکثر شرکت‌های بیمه الزامی بوده‌است. اما هم‌اکنون بعضی از شرکت‌های بیمه از جمله بیمه سامان برای رفاه حال خریداران بیمه تکمیلی خود، لزوم داشتن بیمه‌ پایه را حذف نموده‌اند و در صورتی که خریدار بیمه تکمیلی، بیمه‌ پایه نداشته‌باشد، تنها ۱۸ درصد به مبلغ حق‌بیمه او افزوده خواهدشد و تغییر دیگری در بیمه‌نامه تکمیلی او به علت نداشتن بیمه‌ پایه رخ نخواهد داد

به مدت زمانی گفته می‌شود که پس از گذشت آن بیمه‌گذار می‌تواند از پوشش‌های بیمه‌نامه خود استفاده نماید.
هریک از طرح‌های بیمه تکمیلی خانواده سامان دارای دوره‌ی انتظار ۳ ماهه برای جراحی و دوره انتظار ۹ ماهه برای زایمان می‌باشند.
به این معنا که برای استفاده از پوشش بستری و جراحی بیمه‌نامه تکمیلی، باید حداقل ۳ ماه و برای استفاده از پوشش زایمان، نازایی و ناباروری باید حداقل ۹ ماه از خرید آن گذشته‌باشد، بنابراین می‌بایست قبل از بارداری برای خرید بیمه تکمیلی با پوشش زایمان اقدام کنید

پرداخت حق‌بیمه به روش نقدی و یک‌جا ، شامل ۱۰ درصد تخفیف خواهد شد و درصورتی که بیمه‌گذار مایل به پرداخت حق‌بیمه خود به‌صورت اقساطی باشد، می‌بایست حداقل 30% از کل حق‌بیمه را به‌صورت نقدی تسویه نموده و مابقی را نهایتا طی 9 قسط مساوی متوالی ماهانه یا 3 قسط متوالی مساوی سه ماهه پرداخت نماید. (تقسیط بیمه‌نامه‌ها صرفا با دریافت چک امکان‌پذیر است.)

الف) بیمه‌گذار در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر مشمول اخذ حداکثر10% تخفیف بر روی مبلغ حق‌بیمه می‌گردد:

  • بیمه‌گذار دارای بیمه نامه عمر سامان بوده باشد.
  • بیمه‌گذار حق‌بیمه خود را به‌صورت نقدی (یک‌جا) پرداخت نماید.

ب) در صورتی‌که تعداد بیمه‌شدگان (براساس صفحه اطلاعات همسر و فرزندان در شناسنامه بیمه‌گذار) 3 نفر و بیشتر باشد، صدور بیمه نامه مشمول 15% تخفیف خواهد شد.

دو روش برای دریافت هزینه‌های پزشکی مورد تعهد بیمه سامان وجود دارد که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت :

روش اول: بیمه‌گذاران به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان مراجعه کنند
در صورت مراجعه بیمه‌گذار به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان که امکان صدور معرفی‌نامه به صورت آنلاین را داشته‌باشند، در همان محل معرفی‌نامه به صورت آنلاین برای آن‌ها صادر می‌شود.
در این حالت پرداخت هزینه‌های درمانی بیمه‌گذار تا سقف تعهدات پوشش‌های بیمه سامان برعهده‌ی خود شرکت می‌باشد و بیمه‌گذار فقط باید ۱۰ درصد هزینه‌های پزشکی را در همان محل به عنوان فرانشیز و سهم خود پرداخت کند.
در صورتی که بیمه‌گذار بخواهد به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان که امکان صدور معرفی‌نامه به صورت آنلاین را ندارند، مراجعه کند، باید از قبل به نمایندگی‌های بیمه سامان رفته و برای مرکز درمانی مورد نظر خود معرفی‌نامه دریافت نماید. در این حالت نیز مانند حالت قبل بیمه‌گذار فقط باید ۱۰ درصد هزینه‌های پزشکی را در همان جا، به عنوان فرانشیز و سهم خود پرداخت نماید.

روش دوم: بیمه‌گذاران به مراکزی به غیر از مراکز طرف قرارداد بیمه سامان مراجعه کنند.
در این صورت اگر بیمه‌گذار بیمه‌ پایه داشته‌باشد و بخواهد از آن استفاده‌کند در ابتدا باید با فاکتور هزینه‌ها و مدارک درمانی به بیمه‌ پایه خود مراجعه نماید و مبلغ مورد تعهد بیمه گر اول را دریافت کند. پس از آن بیمه‌گذار باید به یکی از نمایندگی‌های بیمه سامان مراجعه نماید و با تحویل مدارک خود مابقی هزینه‌ها به استثنای ۱۰ درصد فرانشیز را دریافت کند. همچنین علاوه بر تحویل مدارک به نماینده‌ی خود می‌توانند مستقیما مدارک خود را تحویل شعبات بیمه سامان یا شرکت درمانت دهند.
در غیر این صورت اگر بیمه‌گذار، بیمه‌ پایه نداشته باشد و یا نخواهد از آن استفاده کند، می‌تواند از همان ابتدا به یکی از نمایندگی‌های بیمه سامان مراجعه نماید و هزینه‌های پزشکی خود را تا سقف تعهدات بیمه سامان از آن دریافت کند.